רבים אשר שמעו על היתרונות של הפרקט ועל יופיו מקבלים החלטה לרכוש סוג זה או אחר של פרקט וסבורים כי בכך נגמר הסיפור. סברה זו שגויה שכן בעת חישוב ההוצאה על הפרקט יש לחשב גם את ההוצאה הכספית על התחזוקה השנתית ובהתאם להגיע להחלטה באשר לפרקט המתאים לכם ביותר הן מבחינת מראה והן מבחינה כלכלית.

מראהו של הפרקט
רוב האנשים בוחרים פרקט בגלל המראה המיוחד והיוקרתי שלו אשר משדר שילוב שבין אווירה ביתית וחמה לבין אווירה יוקרתיות ומיוחדת. פרקט איכותי יכול לשמור על מראהו לאורך שנים וזאת בתנאי שאתם מתחזקים אותו כראוי ובהתאם להוראות היצרן. התחזוקה של פרקטים משתנה בהתאם לסוג הפרקט וכן לעץ ממנו הוא עשוי. חשוב לציין כי יש הבדל משמעותי בין תחזוקה של פרקטים סינטטיים לבין התחזוקה של פרקטים מעץ מלא. בשורה התחתונה ניתן לומר כי זה העשוי מחומרים סינטטיים אינו זקוק לתחזוקה משמעותית, אלא רק לניגוב הרצפה עם סמרטוט כל אימת שאתם מנקים את הבית. פרקטים העשויים מעץ מלא או רב שכבתי הם סיפור אחר לחלוטין.

תחזוקת פרקט מעץ ומים
לא למים! בשום פנים ואופן אין לשטוף את הפרקט עם מים. חשוב לזכור כי עץ משנה את המראה שלו כאשר הוא בא במגע עם מים ולכן טעות כזו של שפיכת מים עליו על מנת לנקות אותו או בעת ניקיון של הבית יכולה לעלות לכם ביוקר. הפרקט יכול להתכווץ, להתרחב, לאבד את צורתו ולהתחיל להיסדק ולהתקלף ואתם תצטרכו לעשות חישוב של הוצאה על פרקט חדש. אם קרה מצב בו נשפך בטעות על הפרקט כוס שתייה מהרו וספגו את הנוזלים עם מטלית, ככל שתעשו זאת מהר יותר, כך יגברו הסיכויים כי הפרקט לא יינזק. אם אתם מעוניינים לנקות אותו פעם בשבוע תוכל לטאטא אותו.

ניקוי יסודי של פרקטים מעץ
ניקוי של פרקטים מעץ צריכים להיעשות אך ורק על ידי תכשירי ניקוי מיוחדים המיועדים למטרה זו.
חומרים אלו נמכרים ברשתות שונות של חומרי בניין ומוצרים לבית. חשוב לברר עם המוכר בחנות בה קניתם את הפרקט מהם החומרים המומלצים לניקויו. אם לא עשיתם זאת וודאו כי אתם ניגשים אל מוכר בחנות אשר יכול לעזור לכם לבחור את חומרי הניקוי הנכונים וזאת בהתאם לסוג הפרקט שלכם. אל תנסו לנקות את הפרקט עם כלור או כל חומר ניקוי חזק אשר אינו מיועד לו, דבר זה יהרוס אותו. בנוסף, אם קורה ואתם מאתרים כתם , אל תנסו להסיר אותו עם סקוטש ברייט או עם צמר פלדה, דבר זה יגרום לשפשופו של הפרקט. כאן יש לנסות להסיר את הכתם במטלית אשר ספוגה במעט מאוד מים ואם דבר זה אינו עוזר יש לרכוש חומר מיוחד המיועד להסרת כתמים בפרקטים.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.