מעוניינים לבנות יחידות אירוח אבל לא יודעים איזה? האם לבנות צימרים או שדווקא בקתות עץ ?

או אולי אפילו לשלב בין השניים בניית צימרים ובקתות עץ בשטח אחד כי אנשים שונים וחלקם מעדיפים צימרים אחרים מעדיפים אווירה כפרית כמו בקתות עץ , אז מה היתרון והחיסרון של כל אחד מהם ?

תחזוקה

התחזוקה של הצימרים ובקתות העץ כל אחת צריך לתחזק ולשמר אותה כמו כל בית כשהאורחים סיימו לנפוש צריך לנקות , לסדר , לארגן הכול מחדש וכפי שהיה זה משותף לשניהם . אך תחזוקה של בקתות עץ בלבד דורשת לעיתים קצת יותר , זה תלוי בסוג איכות העץ שבחרתם ובבעל המקצוע האם עבודתו איכותית ואמינה משום שמתנאי מזג אוויר שונים העץ יכול לאבד את איכותו ותפקודו היציב לדוגמא בימי קיץ חמים השמש יכולה להרוס את צבע העץ ולגרום להיחלשותו ובימי חורף קרים עם גשמים עזים יכול להיווצר רטיבות וריקבון כל זה ניתן למניעה על ידי קניית סוג חזק וטוב של סוג העץ ומעבר לכך זה מצריך מאיתנו לרכוש שמנים , חומצות או כל דבר אחר שיש למרוח על העץ כדי להאריך את ימיו לכן עבודתנו במקרה הזה לעיתים כפולה אך יכולה להיפתר בהשקעה מרובה יותר ותכנון נכון .

בניית צימרים ובקתות עץ ייתנו אפשרות גדולה יותר לבחירה על ידי הלקוחות והתחזוקה בכל מקרה תהיה , כל דבר עלינו לתחזק ולשמר היטב אם אנו מעוניינים לשמור עליו כחדש ונקי .

עלויות

העלות לבניית צימרים ובקתות עץ שונה המחירים משתנים בגלל העובדה כי המשאבים והחומרים של כל אחד מהם הוא אחר , בקתות עץ ידועות כאקולוגיות ואינם מזיקות לסביבה משום שרוב החומרים הנלקחים ממנה הם טבעיים בלבד . עלות ההקמה יכולה להתחיל מ 13000 ₪   שקל לבקתת עץ בהרכבה עצמית וזולה יותר אך בעתיד התחזוק שלכם יצטרך להיות קפדני יותר  אם אתם מעוניינים בהשקעה גדולה יותר ולהרשים את הלקוחות זה יכול להגיע גם ל 400,000 ₪ אולי המחיר נשמע קצת מופרך אך יש בקתות עץ שבנויות במחיר הזה הכול תלוי בך , בעל עסק , ההחלטה בידך כמה אתה מוכן להשקיע וכמה יש לך להשקיע בעסק שלך. בבקתות העץ עוד ניתן להיחשף לסוגים שונים של עצים שאגב מיובאים מחוץ לארץ , וכך בהתאם גם המחירים משתנים בהתאם לסוג.  בצימרים העלויות לא משתנות הרבה כי אין סוגים רבים של חומרים המחירים יכולים לנוע בין 16000 ₪  לצימר פשוט ללא הרבה עיצובים ויכול להגיע גם עד 400,000 ₪ ואפילו יותר . בניית צימרים ובקתות עץ יכולה להתחיל מבניית צימר ואז לצפות הכול עץ כך שזה גם מעניק אווירה כפרית ונעימה .

יש עוד פרמטרים רבים שמבדילים ביניהם , אך על אלה בעיקר עליכם לחשוב לפני שתבחרו את הבנייה הנכונה והכדאית עבורכם . המלצתי היא להרחיב במגוון הקיים ללקוח ומראש להשקיע בבניית צימרים ובקתות עץ כך הלקוח הוא זה שיבחר היכן הוא מעוניין להתפנק . בין כה וכה ההשקעה צריכה להיות השקעה גדולה גם בתחילת הדרך וגם בתחזוק השוטף על מנת להגדיל רווחים , צימרים ובקתות עץ מלבד פרסום באינטרנט או בספרים עוברים הרבה מפה לאוזן כל לקוח אוהב לספר שבילה בצימרים בסוף שבוע או ביומולדת ותמיד יש מי שישאל איזה צימרים ? ואיך היה ? מילה טובה תביא גם אותו אלייך והמעגל ימשיך להציף בלקוחות אז אל תשכח להשקיע בניית צימרים ובקתות עץ היא בנייה חד פעמית עבורך עשה אותה בצורה הטובה ביותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.