הבחירה של משפחות וזוגות רבים לנפוש בצימר, לעיתים אפילו מספר פעמים בשנה כבר אינה דבר חדש. במקומות רבים בארץ ניתן למצוא צימרים ייחודיים, כאשר הביקוש לצורת נופש כזאת רק הולך ועולה.

מטבע הדברים, הבחירה לבנות צימר מעץ מצריכה פנייה לחברה מקצועית, שעוסקת בבניית מבני עץ. חברה כזאת צריכה להיות בעלת ניסיון ויכולת לספק מוצר מוגמר באיכות טובה. צימר עץ איכותי, כזה שמספק אווירה כפרית אותנטית, הוא גורם ראשון במעלה להצלחת מיזם תיירותי חשוב זה.

יפה, עמיד ונעים לעין

מכיוון שכבר לא מדובר על תופעה שולית או אזוטרית, נספק להלן כמה דגשים חשובים לבניית צימרים מעץ.

1. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן יצירת יסודות יציבים. למרות שצימר עשוי עץ הוא מבנה שלא צריך יסודות עמוקים כמו מבנים אחרים, למשל בנוי לבנים או בתי קומות, אין ספק שיש להם חשיבות גם כאן. יסודות יכולים להיות בנויים בטון ולא עץ, עם תוספת עמודים או ברזל לחיזוק.

2. מעל ליסודות יש לדאוג להכנת תשתית מתאימה לרצפה. התשתית יכולה להיות משולבת קורות עץ מתאימים, בתנאי שהם יעברו עיבוד בתהליך שמבטיח עמידות.

3. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירה ברצפה המתאימה. ניתן לבחור בין רצפת עץ, סוגי פרקט שונים, אריחי קרמיקה ואפשרויות נוספות.

4. ביצוע אטימה – מכיוון שעץ הינו חומר שעשוי להיות חדיר למים ואף להינזק כתוצאה מחשיפה ארוכה ללחות ולרטיבות, יש לבצע פעולות אטימה מקצועיות. אטימה יעילה תבטיח את איכות השהייה של האורחים ואת עמידות המבנה לאורך זמן.

5. חשוב לציין שמלבד פעילות של אטימה חיצונית יש לבצע חיפוי מתאים לעץ גם מבפנים. במקרים שלא מבצעים אטימה כזאת יש לבצע פעולות שימור משופרות לקורות העץ.

6. הקפדה יתירה יש לתת לצורת העיצוב של הגג. קיימות אפשרויות שונות כגון גג רעפים, גג, גג שטוח.

7. כדי להשלים את המראה חשוב להקפיד על בחירה נכונה בעיצוב הפנים. חדר הרחצה, מטבחון, מסדרונות וכן הלאה, צריכים להיות בעלי קו נעים לעין, עיצוב כפרי ומראה אחיד.

8. לרוב, מומלץ להוסיף גם פינת ישיבה חיצונית, לצד מרפסת עץ, שולחן מסיבי, ערסלים, וצמחיה מתאימה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.