בניית בתי עץ תפסו תאוצה רבה בשנים האחרונות וקיימות כיום אלפי חברות המציעות את שירותיהם בבנייה ושימור בקתות עץ מכל הסוגים והסגנונות הקיימים . מטרת הבקתות שונות חלקם מעוניינים בבניית בתי עץ כבית למחייה עבורם וחלקם הופכים זאת לעסק כלכלי ורווחי שמספק אירוח מפנק של לקוחות המעוניינים בשלווה , רוגע ויציאה מהשגרה במקום ירוק , פסטורלי ושונה ממקום מגוריהם.

הביקוש לבניית בתי עץ גדל עקב הביקוש לחופשות בבקתות כאלה התחושה שמעניקה בקתת עץ לעיתים תחושה של חוץ לארץ משום שבתים רבים בנויים שם מעץ בעיקר ביערות וכפרים , הביקוש הרב דורש גם רמת איכות גבוהה של העץ והתמחות מלאה בתחום. ישנם בקתות עץ הבנויות מעץ וישנם בקתות שרק מצופות עץ, העדיפות  היא בניית בתי עץ ולא ציפוי התחושה קרובה יותר לטבע ,  האווירה נעימה , ניתן לראות את האיכות והיא בעיקר חוסכת אנרגיה רבה , חשמל ומעניקה בידוד תרמי ואקוסטי רב.  הבנייה נעשית על ידי אדריכלים , נגרים ובעלי מקצוע המתמחים בסוגי העץ המתאימים לבניית בתי עץ מכל הסוגים הקיימים כמו אשוח , אורן רובם מיובאים מחוץ לארץ ונשמרים וגדלים בתנאים מיוחדים לעמידות  של בנייה .בניית בתי עץ דורשות שימור תמידי מפני מזיקים, מזג אוויר קיצוני  כמו גשם רב שיכול לגרום לרטיבות או שמש שיכולה להרוס את איכות וצבע העץ, ריקבון שעלולים לגרום לעסק שלכם או לביתכם הפסד רב והרס לכן חשוב לבחור את בעלי המקצוע הותיקים והמנוסים במיוחד להתרשם מעבודות שביצעו בעבר ולשמוע ממליצים על העבודה .

בדקו את מס' ימי העבודה של כל בעל מקצוע ואת הסכום למטר, ביצעו השוואה , התעניינו בשיטת הבנייה שלו ובמה היא טובה מאחרים . מדובר בסכום לא רב שתוציאו עבור הבנייה לכן כדאי שתעשה בדרך הטובה ביותר. תשאלו את בעל המקצוע ותתייעצו איתו על אופן השימור של העץ האם הוא ממליץ על ניקוי מיוחד , שמנים מיוחדים לניקוי , מהם חומרי ההגנה הנפוצים , חומצות ועוד… חשוב מאד לפני סגירה עם בעל מקצועי שנראה לכם לבדוק כי הוא עובד על פי התקנים הנדרשים בבניית בתי עץ כמו תקני אש.

בניית בתי עץ היא בנייה אקולוגית המתבססת על חומרי הטבע ולא על חומרים מלאכותיים ברובה וגורמת לתחושת סביבה טבעית ההתאמה של הבנייה צריכה להיות על פי עיצובכם האישי , טעמכם המיוחד וסיפוק המטרה לשמה היא הוקמה . תוכלו לבחור את צבע העץ והטקסטורות המועדפים עליכם המגוון הוא גדול .  בחרו  אזור עם תנאי מזג אוויר לא קיצוניים שהעמידות של העץ תהיה חזקה יותר והוא יוכל להאריך ימים יחד עם זאת אל תשכחו את הנוף שצריך להיות סביב כדי להשלים את האווירה הכפרית שהעץ מעניק , הפרסום שלכם צריך להיות מלווה בתמונות מרהיבות שייקנו את עיניי הלקוחות ולהמשיך גם פנימה באווירה פסטורלית מלוות נרות , פרחים וכל דבר אחר שמזכיר את הטבע והנינוחות שבו. התרשמו ממגזינים לעיצוב , תמונות באינטרנט או הזמינו מעצבת שתוכל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר זה בכל זאת תחום ההתמחות שלה .

לסיכום קיימות חברות רבות בעוסקות היום בתחום תדאגו לערוך רשימה והשוואה מסודרת בין כולם מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם וזכרו שפה זה לא מסתיים כי לעיתים יופי דורש עבודה רבה לכן תחזקו את העץ תמיד על מנת שתוכלו לשמר את העבודה הקשה שלכם בתכנון ובהוצאת הסכום הלא מועט  ,רכשו ביטוח לבית העץ מפני נזקים על ידי לקוחות או על ידי הטבע שרפות וכדומה

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.