ריהוט מעץ

חושבים לחדש את הבית מעט? ריהוט מעץ היה בעבר טרנד מאוד נפוץ שמשום מה דעך, אך היום הוא חוזר ובגדול.
ריהוט מעץ הוא מונח רחב, אבל זה די ברור שאנו יכולים לעשות כל דבר מעץ. עשו זאת בעצמכם, עצרו הכל ותסתכלו מסביב, ספרו כמה פריטים מהריהוט שלכם עשויים עץ או לפחות עץ חלקי. אז אם כבר יש לכם ריהוט מעץ בבית דעו לפחות איך להשתמש בו.

ריהוט מעץ – סוג העץ

רוב החברות אשר מייצרות ריהוט מעץ יציינו את סוג העץ עם רכישת המוצר. עם זאת, אנו פחות מעדיפים להיכנס לסוגי עצים ספציפיים, אלא לנושא יותר מורכב. האם חייב לבחור בעץ מלא בלבד? תחילה נסתכל על היתרון הגדול שיש לנו בעץ מלא, הוא אינו פולט רעלים לאוויר אלא רק חומרים טבעיים. לכן, כבר כעת אנו נרצה שבחדר האוכל והשינה שלנו נהנה מעץ מלא בלבד. מלבד לכך, עץ מלא יעניק לנו את האפשרות להנות מעיצובים טבעיים אשר משתלבים נהדר עם עיצוב הבית, בעוד עיצובים ממתכת ידרשו מכם שליטה גדולה יותר על העיצוב. עץ הוא אחד מחומרי הגלם שיותר נוח לעצב אותם, עץ וגם אלומיניום. כמו כן, עץ מלא נחשב ליותר בטיחותי מאשר סוגי ריהוט משולבי עץ.

התאימו את כלי הניקוי שלכם לריהוט

ריהוט מעץ חייב שיהיה לו כלי ניקוי מתאימים. עץ הוא חומר חי ולכן יש להשתמש בכלים ייעודיים לתחזוקת הריהוט. לדוגמא, אנו לא מתכוונים לשפוך מים על פרקט אחרת הוא יתנפח. בדיוק בגלל אותה סיבה, כל עוד אנו עובדים עם עץ טהור ואיכותי, מגע ארוך עם מים יכול לפגום בו. יש חומרי ניקוי ייעודיים אשר מתאימים לעץ. כמו כן, עץ לא אוהב מגע ישיר של קור או חום, בדרך זו יישארו לכם סימנים על הריהוט – ראו הוזהרתם. כאשר אנו רוכשים ריהוט מעץ אנחנו חייבים לדעת שזה מסגל לנו אורח חיים שונה ממה שאנו מכירים, לטובה או לרעה – זאת כבר בחירה שלכם.

חידוש ריהוט מעץ

רכשתם ריהוט מעץ ועכשיו הכל נראה מושלם, אבל ללא תחזוקה הולמת תוכלו למצוא את אתכם אחרי מספר חודשים עומדים מול ריהוט חיוור. אין איך להתחמק מזה, ריהוט מעץ מעניק לנו יתרונות עיצוביים רבים, אבל כל עוד אנו לא נתחזק אותו (במיוחד ריהוט שחשוף לשמש), אנו נמצא את עצמנו עומדים מול ריהוט שבכלל לא רצינו. אבל אל תרימו ידיים עדיין… גם אם אתם חווים בדיוק את מה שאנו כותבים עליו כעץ, יש דרך לחדש את הריהוט ולהחזיר את הצבע לחיים. תוכלו לצבוע מחדש את הריהוט בצבע עץ אשר גם שומר על צבעו הטבעי של העץ, מדובר על צבע שקוף וחצי שקוף אשר מעניק מראה טבעי אבל האטימות שלו תורמת לשמירה על חיות העץ. חשוב לנקות את הריהוט לפני שאנו מורחים אותו בצבע אחרת הוא לא יהיה אפקטיבי.

יצירת קשר

    צרו קשר באמצעות הטופס המקוון