פרקטים

כל מה שאתם צריכים לדעת על פרקטים

פרקטים היום מעניקים לנו אלטרנטיבה פשוטה יותר לריצוף הבית והחצר. הפרקטים מעניקים לנו מראה יוקרתי וגם לא צריך להרוס את כל הבית בשביל להתקין אותם בדומה לסוגי ריצופים שונים. יש מבחר גדול של פרקטים ואנחנו צריכים לדעת איך בתוך כל ההיצע הזה אנו יודעים להתאים את הפרקט הנכון לנו.

מהם סוגי הפרקטים שיש לשוק להציע לנו?

ההבדל בין הפרקטים השונים בא לידי ביטוי בגוונים אחרים, סוג החומר, סוג העץ והמקום ממנו מיובא העץ. ההבדל שבאמת צריך להיות אכפת לכם הוא האם הפרקט הוא מעץ מלא או עץ חלקי כמו למינציה – דמוי עץ. פרקט עץ יעניק לנו פרקט איכותי בעל אורך חיים ממושך, עם זאת אנחנו נצטרך לדרוש תחזוקה רבה יותר. עץ אלון נחשב לעץ הפופולרי ביותר עבור חובבי הפרקטים, יש גם לעץ אלון סוגים שונים שאתם צריכים לקחת בחשבון. כאלו שהם יותר עמידים בשמש וכאלו שפחות.

למינציה גם הוא נחשב לפרקט פופולרי בקרב בתים רבים, אך ניכר שהוא לא עשוי מעץ. ההמלצה שלנו היא לבחור בפרקט תלת שכבתי, במיוחד כאשר מדובר על חצרות ולא על חללים בתוך הבית. למינציה הוא סוג פרקט אשר יכול לבוא בעיצובים שונים. חשוב לדעת לתחזק את הלמינציה כמו שצריך כיוון שמדובר על סוג פרקט שנוטה להתבלות יחסית מהר.

המלצת השף – פרקט תלת שכבתי

כדי להבטיח תקינות מלאה של הפרקט, להנות ממחיר נוח ועיצוב מגוון אנו ממליצים לכם לבחור בפרקט תלת שכבתי. פרקט זה מורכב משכבה בסיסית של עץ אורן, שכבת אמצע של הוואיה, ושכבה עליונה של כל עץ אשר הלקוח יבחר, עץ אשר יתאים לעיצוב הבית. יש לקחת בחשבון שאם נשווה את הפרקט התלת שכבתי ללמינציה נראה הבדל מהותי במחירים, ולא לטובת הפרקט. עם זאת, פרקט תלת שכבתי הוא עמיד יותר, אתם לא תצטרכו לקרוא לתיקון כל עוד תתחזקו את הפרקט נכון.
 

התקנת פרקטים

זה באמת משנה איזו סוג פרקט אתם קונים עבור ההתקנה. התקנה חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע אשר מורשה להתקנת פרקטים. כמו שאנו רואים בריצופים שונים בבתים כאלו ואחרים, יש דבר מרצפת בולטת. כדי להימנע מתקריות כאלה בפרקט שלנו אנו רוצים לקרוא לאיש מקצוע בעל ניסיון אשר ייקח אחריות על העבודה שלו, מתחילתה ועד לסופה. כמו כן, יש לדעת איך להכין את הבית לפני ההתקנה. אם יש ריצוף קיים עלינו להסיר את הריצוף ולהכין תשתית מתאימה עבור הפרקט.

מחיר ההתקנה תלוי מאוד במיקום של התקנת הפרקט, ככל שההתקנה מורכבת יותר כך המחיר עולה. יש סוגים שונים של פרקטים אשר גם הם פרמטר המשפיע על המחיר. המחיר עבור פרקטים מעץ מלא יהיו בשיעור של 200 ש"ח עד 500 ש"ח לכל מ"ר. עבור למינציה אנו נשלם בין 50 ש"ח ל- 250 ש"ח עבור כל מ"ר. כאשר מדובר על התקנה אנו נשלם בין כ-40 ש"ח למ"ר.

יצירת קשר

    צרו קשר באמצעות הטופס המקוון