פרגולות

פרגולות מעניקות לנו מחסה מפני ימי השמש החמים, ומפני גשמים שלצערנו לא כל כך נפוצים בארץ שלנו. פרגולות יכולות לבוא בגדלים שונים, עיצובים שונים ובהתקנות שונות. כיום יש גם כאלו אשר יבחרו להתקין פרגולה באופן עצמאי, כמובן שאין אנו ממליצים על כך. חשוב להדגיש, היום חייב אישור לפרגולות – אישור קונסטרוקטור אשר בוחן האם הפרגולה בטוחה.

סוגי פרגולות

יש מספר סוגים של פרגולות אשר מלבד לחומר הגלם, השוני העיקרי שלהן יבוא לידי ביטוי באופן ההתקנה. כדי להבליט לכם את ההבדלים בין הסוגים השונים יצרנו רשימה אשר לפיה תוכלו להכיר כל סוג, את היתרונות והחסרונות שלנו והאם הוא מתאים לכם:

פרגולה מקובעת לאדמה – שיטה זו נחשבת לשיטה מאוד מוכרת בתחום. השיטה הזאת מעניקה לנו אפשרות להתקין פרגולה בכל מקום אשר נרצה ללא צורך בתמיכה של קיר. הפרגולה עומדת על 4 רגליים, ואת החיבור ניתן לעשות על ידי קרקע יציבה. החיסרון הוא שאם אין לכם קרקע יציבה עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר כדי לצקת בטון, עץ או כל דבר אחר אשר יוכל לייצב את הפרגולה. או מאידך, תוכלו לקבע את הפרגולה באמצעות משקולות שמעט מכערות את הפרגולה עצמה.

פרגולה תלויה – בסוג זה אנו השתמש כתמיכה בקיר אחד בלבד. ניתן להשתמש בתמיכת קיר רק כאשר מדובר על קיר בטון, כמו כן יש לקבל אישור קונסטרוקטור אשר מוודא כי הקיר יכול לעמוד בעומס הנדרש (לכל פרגולה צריך אישור כזה). הפרגולה יכולה להיות גם פרגולה חשמלית כל עוד יש לנו חיבורים זמינים בתשתיות.

פרגולה צמודה לקיר – גם כאן אנו צריכים קיר מבטון כדי שנוכל להשתמש בו כתומך ולעבור את אותו תהליך בירוקרטי כמו יתר הפרגולות. אנו נעגן את הפרגולה לקיר תומך אחד, בעוד יתר הפינות יהיה מחוברת לקרקע. פרגולה זו נחשבת לעמידה ויציבה, היא פופולרית מאוד בקרב בתים פרטיים וניתן גם כאן להשתמש בפרגולה חשמלית אשר יכולה לחסוך לנו מקום רב.

פרגולה מעץ או אלומיניום?

בחרנו בשתי היריבות המיתולוגיות, עץ ואלומיניום. במשך השנים כל פעם אחד מחומרי הגלם האלו היה כשידו על העליונה. אנו החלטנו לחלק את הבחירה שלנו לפי פרמטרים שונים. הראשון הוא איך אתם רוצים שהפרגולה שלכם תראה. אם אתם מחפשים מראה כפרי, הבחירה די ברורה. אם אתם מחפשים מראה עירוני קשוח יהיה לכם יותר קשה לבחור.

מלבד למראה יש את עניין התחזוקה. אמנם עץ מציג לנו עיצוב יותר מעניין, אך יש לתחזק אותו כמו שצריך, הרבה יותר מאשר אלומיניום. ומה בנוגע למשקל? אלומיניום שוקל הרבה פחות מאשר עץ, במיוחד כאשר אנו מדברים על עץ מלא. עניין המחיר הוא מאוד שונה, אך בדרך כלל אנו נשלם יותר עבור פרגולות מעץ – על איכות משלמים.

יצירת קשר

    צרו קשר באמצעות הטופס המקוון