דקים

דקים – כל מה שצריך לדעת

דק יכול לשמש אותנו למקומות רבים, לחדרי השינה ועד לתוספת בנייה בחצר הבנייה. היתרון של דקים הוא דווקא לא תלוי בנו, אלא בארץ שלנו. למזלנו, הדקים מאוד עובדים נכון עם מזג האוויר של ישראל. כמובן שיש להתאים עדיין את סוג הדק בהתאם למקום בו נמצא, חיצוני או פנימי. יש סוגים שונים של דקים ועלינו לדעת איך אנו בוחרים את הנכון ביותר עבור הצורך שלנו, בשביל זה אנחנו כאן.

איזה סוג דק מתאים לכם?

המונח דקים הוא מונח מאוד רחב, יש סוגים שונים של דקים אשר כל אחד מהם עשוי עץ אחר, וחלקם סינטטיים. הסוגים הנפוצים ביותר של הדקים הטבעיים בארץ יהיו עשויים אורן. מדובר על עץ יחסית זול לשימוש והוא מאוד עמיד בפני תנאי האוויר של הארץ.

דק מעץ אורן מאוד שימושי, ניתן להקים איתו פרגולות, מדרגות וסוגים שונים של רהיטים. היתרון הוא שהעץ גדל בארץ, אין צורך בייבוא וכך המחיר הוא נוח, לפחות כעת שיש היצע גדול. עץ האורן נחשב לעץ גמיש יחסית, ניתן לעשות בו עיצובים שלא ניתן לעשות בכל סוג עץ אחר. עם זאת, האורן דורש מאיתנו תחזוקה שוטפת. ללא תחזוקה מתאימה אנו נצפה שחיקה מהירה של הדק.

עץ טיק

אם אתם מחפשים עץ עמיד ואיכותי, בחרו בדקים עשויים עץ טיק. מה שתורם לעץ לשמור על תכונותיו הטבעיות הוא השמן הטבעי שיש לו. בדרך זו אנו לא נראה שחיקה גם כאשר לא נתחזק את העץ באופן שוטף. מוטב לציין, יש סוגים שונים של צבעים אשר ניתן לעשות מעץ טיק, אך הוא מאוד יקר ביחס לסוגים אחרים של דקים. אם אתם מחפשים מראה יוקרתי לבית ויש לכם את הסכום להקדיש לזה, עץ טיק הוא הבחירה בשבילכם.

דקים סינטטיים

משום מה כאשר אנו שומעים את המונח סינטטי אנחנו ישר מעט מתכווצים, אבל למה? לדק סינטטי דווקא יש יתרונות רבים, והוא הפך למאוד פופולרי בארץ בשנים האחרונות. היתרון של דק סינטטי הוא שאין צורך לתחזק אותו באופן שוטף, הוא עמיד בפני עצמו. אם נשווה אותו לעץ מלא, אמנם לא נקבל את אותה איכות אבל כן נבטיח אורך חיים ממושך. כמו כן, דק סינטטי מציע לנו מגוון שאף עץ אחר לא מציע לנו, וכל זה במחיר משתלם מאוד.

בסופו של דבר, אם לא משנה לכם החומר ממנו אתם תבנו את הפריט הבא שלכן, דק סינטטי יכול לבצע עבודה מושלמת. מה שבטוח הוא שעל דבר אחד אסור לנו להתפשר, על איכות החברה ממנה אנו מקבלים שירות. יש היום חברות רבות אשר יציעו לכם מכירה והתקנה של פריטים העשויים עץ. עשו סקר שוק מעמיק לפני שאתם מוציאים את הארנק שלכם.

יצירת קשר

    צרו קשר באמצעות הטופס המקוון